Neohodnoceno

Fitiren L-Glutamin 1000 g

Ihned k odběru
Kód: FIT013
Značka: Fitiren
349 Kč 303 Kč bez DPH
Kategorie: L-Glutamin

Fitiren L-Glutamin 1000 g

Produkt L- Glutamin je prášková aminokyselina vyrobená fermentací ve vysoké kvalitě bez příchutě, barviv, aromat a stabilizátorů. L-Glutamin je neesenciální aminokyselina, která se vyskytuje ve všech na bílkoviny bohatých potravinách, jako je červené maso, mléčné výrobky nebo luštěniny. L-Glutamin je nejrozšířenější aminokyselinou v těle, v kosterním svalstvu představuje až 60 % celkového množství aminokyselin. L-Glutamin je důležitou součástí biochemických přeměn v těle jako metabolismus dusíku, glukoneogeneze a v případě intenzivní anaerobní činnosti slouží jako zdroj buněčné energie podobně jako glukóza.

Působení L-glutaminu v organismu

L-Glutamin podporuje anabolické pochody, zabraňuje ztrátám svalové hmoty, urychluje regeneraci což přispívá k růstu objemu i síly. Vysoká hladina L-glutaminu chrání ostatní aminokyseliny před jejich degradací (antikatabolický efekt) [1,2]. L-Glutamin je nepostradatelný pro mozkový metabolismus, zvyšuje hladinu krevní glukózy. Dále pak zvyšuje fyzickou odolnost a imunitu [3].

L-Glutamin je v těle vytvářen z kyseliny L-glutamové, při čemž dochází k vázání amoniaku a zajištění dusíkové rovnováhy v organismu. Tělo dokáže tímto způsobem spolu s příjmem ze stravy pokrýt běžnou spotřebu L-glutaminu, v případě fyzického stresu však dochází k jeho nedostatku.

Spotřeba L-glutaminu obecně roste během stresových stavů. Maximální celková denní dávka by neměla překročit 20 g (pouze u vrcholových sportovců s váhou vyšší než 100 kg je denní dávka limitována hranicí 40 g) [1]. Pro maximální využití, rozdělte L-glutamin do 2-3 dávek.

[1] Suplementy ve výživě, Embleton Thorne, Svět kulturistiky, 1998.

[2] Legault Z1, Bagnall N, Kimmerly DS, The Influence of Oral L-Glutamine Supplementation on Muscle Strength Recovery and Soreness Following Unilateral Knee Extension Eccentric Exercise, Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2015 Oct;25(5):417-26.

[3] Medical Reference Guide. University of Maryland Medical Center. 2011-05-24. Archived from the original on 2013-12-09. Retrieved 2014-03-03

Použití L-glutaminu
  • Zabránění ztrátám svalové hmoty - antikatabolický efekt
  • Urychlení regenerace, růstu objemu a síly
  • Zvýšení fyzické odolnosti a imunity

Doporučené dávkování

  • Jednorázová běžná dávka činí 3-5 g. L-Glutamin užívejte nejlépe ráno nalačno, 1 hodinu po tréninku a 1-2 hodiny po jídle těsně před spánkem.
  • Neužívejte L-glutamin před tréninkem.

Příklad dávkování

Doba Dávka
ráno nalačno 3-5 g
1 hodinu po tréninku 3-5 g
před spánkem 3-5 g

Nutriční informace

ve 100 g v 1 dávce (5 g)
Energetická hodnota 398 kcal / 1670 kJ 20 kcal / 84 kJ
Bílkoviny min. 98,5 g 4,9 g
Sacharidy 0 g 0 g
Tuky 0 g 0 g

Informace

  • Doplněk stravy
  • Produkt obdržel Certificate of analysis - vyhovuje specifikaci na kvalitu FCC/USP.

Výrobce: Jiří Žurek, Kravařovská 39, 74770 Opava - Komárov

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: