Ecdysterone

Ecdysteron se poprvé dostal do zřetele vědců před téměř padesáti lety. Důvodem byl a je jeho výskyt v těle hmyzu. Zde Ecdysteron působí jako hlavní biologicko-aktivní anabolický hormon ovládající téměř všechny biologické pochody hmyzího organismu. A to včetně larválního vývoje, vstup do kokonu a transformace. 

Stejně jako v hmyzu, můžeme nalézt ecdysteron i v rostlinách. Hlavním rostlinným zdrojem je rostlina Leuzeae Carthamoides. Zde se vyskytuje jako fytoecdysteron. Fytoecdysterony jsou rodinou steroidních látek v rostlinách, nalezneme jich zde celkem asi 200 s tím, že v rostlinách působí jako ochranná látka před napadením škůdci.

Savci (tedy i lidé) nemají receptor (Ecdysteroidreceptor) pro využití Ecdysteronu, i přesto však může mít suplementace ecdysteronem vliv na metabolismus sacharidů a tuků.

Výsledek studií je, že ecdysterone stimuluje tvorbu bílkovin a výstavbu nové svalové hmoty. Dalším účinkem fytoecdysteroidů je zvýšená tvorba vysokoenergetických struktur, které používá lidský organismus pro pokrytí energetických potřeb při krátkých výkonech, navýšení množství nukleových kyselin a navýšení zásob glykogenu. 

Účinky:

  • nárůst čisté svalové hmoty
  • prodloužení vytrvalostního výkonu
  • prodloužení pracovních sérií
  • může pomoci snížit hladinu glukózy

Nejprodávanější

Beta Ecdysterone 95% 90 kapslí
985 Kč –19 %
Beta Ecdysterone 95% 90 kapslí
Ihned k odběru
20002
Původně: 985 Kč  (–19 %)
799 Kč
(695 Kč bez DPH)
Beta Ecdysterone 95% 90 kapslí
985 Kč –19 %
695 Kč bez DPH
799 Kč
20002
1 položek celkem