Ecdysterone

Ecdysteron se poprvé dostal do zřetele vědců před téměř padesáti lety. Důvodem byl a je jeho výskyt v těle hmyzu. Zde Ecdysteron působí jako hlavní biologicko-aktivní anabolický hormon ovládající téměř všechny biologické pochody hmyzího organismu. A to včetně larválního vývoje, vstup do kokonu a transformace. 

Stejně jako v hmyzu, můžeme nalézt ecdysteron i v rostlinách. Hlavním rostlinným zdrojem je rostlina Leuzeae Carthamoides. Zde se vyskytuje jako fytoecdysteron. Fytoecdysterony jsou rodinou steroidních látek v rostlinách, nalezneme jich zde celkem asi 200 s tím, že v rostlinách působí jako ochranná látka před napadením škůdci.

Savci (tedy i lidé) nemají receptor (Ecdysteroidreceptor) pro využití Ecdysteronu, i přesto však může mít suplementace ecdysteronem vliv na metabolismus sacharidů a tuků.

Výsledek studií je, že ecdysterone stimuluje tvorbu bílkovin a výstavbu nové svalové hmoty. Dalším účinkem fytoecdysteroidů je zvýšená tvorba vysokoenergetických struktur, které používá lidský organismus pro pokrytí energetických potřeb při krátkých výkonech, navýšení množství nukleových kyselin a navýšení zásob glykogenu. 

Účinky:

  • nárůst čisté svalové hmoty
  • prodloužení vytrvalostního výkonu
  • prodloužení pracovních sérií
  • může pomoci snížit hladinu glukózy

Nejprodávanější

Beetroot Powder BIO 200gBeetroot Powder BIO 200g
 
799 Kč
(695 Kč bez DPH)
Beetroot Powder BIO 200gBeetroot Powder BIO 200g
695 Kč bez DPH
799 Kč
1 položek celkem